Kurs maturalny
kurs maturalny


MATURA 2021

 

Charakterystyka poszczególnych kursów dostępna na dole strony.

 

Najważniejsze informacje:

 • rozpoczęcie - 26 września 2020, zakończenie - ostatni tydzień przed egzaminami,
 • cotygodniowe spotkania po 2h z każdego przedmiotu na poziomie podstawowym, spotkania po 3h na poziomie rozszerzonym
 • liczebność grupy 4-8 osób,
 • płatności jednorazowe oraz ratalne w systemie semestralnym lub miesięcznym,
 • rabaty nawet 300zł za wybór 2 lub 3 kursów oraz rejestrację min. 2-os.

 

TERMINARZ

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
     

Matematyka
(gr. I)

Kurs maturalny podstawowy (stacjonarny)
18:00-20:00

(od 1 października)

 

Język polski
(gr. II)

Kurs maturalny podstawowy (stacjonarny)
14:00-16:00

(od 26 września)

 

 

 

 

CENNIK 2020 / 2021

 

Płatność jednorazowa

Płatności ratalne - semestralne

Płatności ratalne - miesięczne

Rabaty

Poziom podstawowy
- matematyka, język polski
56h zegarowych zajęć
(75h lekcyjnych)
w tym 6h matur

1450 zł
(Płatne do 5.10.2020)

2 x 775 zł
(Płatne do:
I. 5.10.2020
II. 5.01.2021)

7 x 235 zł
(Płatne do 5 dnia każdego miesiąca od października do kwietnia)

- 100 zł za rejestrację na kurs przed 15.08.2020

 

- 100 zł na drugi i trzeci kurs

 

- 100 zł za rejestrację min. dwóch osób

Poziom rozszerzony

- matematyka, język angielski, fizyka, chemia, biologia, geografia
81h zegarowych zajęć
(108h lekcyjnych)
w tym 6h matur

2100 zł
(Płatne do 5.10.2020)

2 x 1100 zł

(Płatne do:
I. 5.10.2020
II. 5.01.2021)

7 x 330 zł

(Płatne do 5 dnia każdego miesiąca od października do kwietnia)

 Przy rejestracji na wybrany kurs wymagana jest wpłata zaliczki 150zł. O tę kwotę zostanie obniżona pierwsza rata.

 

Podstawa programowa

Oferujemy profesjonalne zajęcia zaprojektowane na bazie wymagań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i umocowane w nowej podstawie programowej oraz oparte na naszych wieloletnich doświadczeniach w nauczaniu. 

 

Zalety kursów Galileusz

Korzyści związane z uczestnictwem w zajęciach można mnożyć: grupy kursowe są niewielkie (6–8 osób), aby uniknąć wszelkich dyskomfortów wynikających z typowo szkolnej organizacji lekcji przedmiotowych. Każdy z uczestników ma możliwość pełnego udziału w kursie i nie musi się obawiać, że prowadzący nie znajdzie czasu na jego pytania czy problemy. Uczniowie mają realny wpływ na dobór zagadnień omawianych na spotkaniach, dzięki czemu przygotowanie do matury ma charakter kompleksowy – omawia się zarówno oczywiste, jak i nieoczywiste kwestie. Uczestnikom w trakcie kursu zadawane są prace domowe, których odrabianie nie jest obowiązkowe, ale ma faktyczny wpływ na przygotowanie do egzaminu maturalnego i zwiększa szanse na wysoki wynik. Zajęcia w Galileuszu mają formę warsztatów - prowadzący prezentuje kursantom teoretyczne założenia danego tematu, po czym przechodzi się do zadań praktycznych, których rozwiązywanie jest warunkiem i gwarantem dobrego przygotowania do matury. W ramach kursu przeprowadzone zostaną minimum dwie matury próbne – pomoże to nabrać wprawy w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych i zweryfikuje postępy w nauce.

 

Dlaczego u nas?

Przede wszystkim stawiamy na wykwalifikowaną ale przyjazną kadrę, która potrafi przekazać wiedzę w sposób uporządkowany a jednocześnie ciekawy. Osoby prowadzące kursy w naszym oddziale mają za sobą wiele lat doświadczenia w lekcjach zarówno indywidualnych jak i grupowych. Choć ścieżki kariery naszej kadry są różne (zawodowi nauczyciele, wykładowcy akademiccy, inżynierowie uczelni technicznych  czy studenci studiów II stopnia) to łączy ich zdecydowanie ponadprzeciętna wiedza i partnerskie podejście do ucznia.

 

Matura to obecnie, w pierwszej kolejności, egzamin wstępny na studia. Większość maturzystów stara się o jak najwyższy wynik, ponieważ bezpośrednio wiąże się to z miejscem na liście rekrutacyjnej do wymarzonej uczelni. Mając na uwadzę powyższą zależność, nasze kursy prowadzimy w sposób pozwalający uzyskać maksimum punktów przy ograniczeniach dostępnego czasu. Skupiamy się na najczęściej powtarzających się zadaniach oraz wskazujemy jak formułować odpowiedzi, by egzaminator przyznał pełną liczbę punktów.

 

Na kursach językowych (polski i angielski) część spotkań zostanie poświęcona egzaminowi ustnemu, który przysparza maturzystom niemało stresu. Próbny egzamin w którym prowadzący wciela się w rolę komisji egzaminacyjnej pozwoli oswoić się z typowymi dla tego sprawdzianu pytaniami i sposobem jego prowadzenia. 

 

 

 •  język polski (poziom podstawowy),

Spotkania kursowe obejmują naukę rozwiązywania zadań egzaminacyjnych wraz z wyjaśnieniem zagadnień teoretycznych, dzięki czemu przygotowują do egzaminu zarówno pisemnego, jak i ustnego. Pod czujnym okiem prowadzącego kursant opanuje umiejętności tworzenia wypowiedzi argumentacyjnych, ma możliwość powtórzenia wszystkich lektur i usystematyzowania wiedzy z zakresu gramatyki, stylistyki i wielu innych dziedzin języka polskiego, niezbędnych do zdania matury na najwyższym poziomie.

 •  matematyka (poziom podstawowy),

Podczas tego kursu uczeń zapozna się z różnymi metodami rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, nauczy się interpretacji pojęć matematycznych i zrozumie je, a także rozwinie umiejętności logicznego myślenia dzięki zaangażowaniu w procesy analizowania, wnioskowania i uzasadniania. Dzięki temu kursowi wygląd arkusza, konstrukcja zadań i zasady oceniania egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym nie będą stanowiły zagadkowego problemu.

 •  matematyka (poziom rozszerzony),

Kurs poszerza podstawowe umiejętności matematyczne o naukę tworzenia i dobierania strategii rozwiązywania problemów w zadaniach egzaminacyjnych na rozszerzonym poziomie. Dzięki zajęciom uczeń opanuje nie tylko umiejętności budowania modeli matematycznych czy precyzyjnego formułowania wniosków i wypowiedzi, lecz także nauczy się tworzyć i dobierać strategię rozwiązywania problemów. Zajęcia kursowe o charakterze teoretyczno-praktycznym rozwiną ponadto wyobraźnię przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia.

 •  język angielski (poziom rozszerzony),

Kurs przygotowawczy do matury z języka angielskiego obejmuje zarówno część pisemną, jak i ustną. Jego podstawowym celem jest rozwinięcie sprawności komunikacyjnej i wzbogacenie słownictwa, skupia się na utrwalaniu znajomości struktur leksykalno-gramatycznych. Podczas kursu uczeń powtórzy i usystematyzuje zasady tworzenia krótszych i dłuższych form wypowiedzi pisemnych oraz wykształci umiejętność sprawnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych ze

 • fizyka (poziom rozszerzony),

Kurs obejmuje naukę rozwiązywania zadań egzaminacyjnych wraz z wyjaśnieniem zagadnień teoretycznych. Dzięki niemu uczeń zrozumie znaczenie wymaganych na egzaminie pojęć, pozna własności wielkości fizycznych czy praw opisujących procesy i zjawiska fizyczne. Zajęcia pomogą w powtórzeniu, uzupełnieniu i systematyzacji wiedzy i umiejętności fizycznych zdobytych podczas dotychczasowej edukacji szkolnej. Uczeń nauczy się rozwiązywania, przetwarzania i analizowania problemów z zakresu fizyki oraz opanuje metody planowania i opisu doświadczeń fizycznych.

 

 • chemia (poziom rozszerzony),

Kurs maturalny zakłada naukę rozwiązywania zadań egzaminacyjnych równocześnie z przyswajaniem kwestii teoretycznych. Zapewnia uczniom powtórzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej zagadnień z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Zajęcia pomogą w prawidłowym wykorzystywaniu narzędzi matematycznych w opisie i analizie zjawisk i procesów chemicznych. Uczeń opanuje także taktykę poprawnego wykorzystywania wykresów, tabel, rysunków i schematów przy rozwiązywaniu zadań maturalnych.

 •  biologia (poziom rozszerzony),

Kurs zapewnia szeroko zakrojone powtórzenie i usystematyzowanie wiedzy wymaganej na maturze z biologii. Uczeń opanuje znajomość procesów i zjawisk biologicznych oraz pozna zależności budowy i funkcjonowania organizmów. Kursant nabędzie umiejętności wykorzystywania dotychczas zdobytej wiedzy w procesie identyfikowania i analizowania problemów, nauczy się planować, przeprowadzać i opisywać doświadczenia biologiczne oraz sprawnie i poprawnie interpretować otrzymane wyniki, a także wykształci umiejętności wykorzystania narzędzi matematycznych do opisu i analizy zjawisk i procesów biologicznych.

 

Zapisy

pod numerem: 661 72 76 79, za pośrednictwem e-mail: warszawa@galileusz.com.pl oraz przy pomocy formularza "Zapisy on-line" w pasku u góry strony.

#kurs maturalny matematyka #kurs maturalny matma #kurs maturalny polski #kurs maturalny angielski #kurs maturalny biologia #kurs maturalny chemia #kurs maturalny fizyka #kurs maturalny historia #kurs maturalny WOS #kurs maturalny #kurs matura matematyka #kurs matura matma #kurs matura polski #kurs matura angielski #kurs matura biologia #kurs matura chemia #kurs matura fizyka #kurs matura historia #kurs matura WOS #kurs matura
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2019-05-31
Kilka godzin korepetycji z fizyki w Galileuszu na Białołęce pomogło synowi zrozumieć trudne zagadnienia, a co cenniejsze polubić fizykę i znaleźć przyjemność w nauce. Wielkie dziękuję!100% SKUTECZNOŚĆ Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2019-04-24
Uważam, że moje zajęcia przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty były niezwykłe i bardzo pomocne. Uważam, że gdyby nie one, to te egzaminy nie poszyłyby mi tak dobrze. Szczególnie muszę tutaj podziękować mojemu mentorowi i nauczycielowi polskiego Panu Łukaszowi Wachowskiemu, dzięki któremu zajęcia te były czystą przyjemnością. PolecamPolecam ze względu na pomocnych, młodych nauczycieli.Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2019-03-22
O firmie Galileusz dowiedziałam się przez przypadek i nie żałuje ze zapisałam się na zajęcia;) Spotkałam tu super nauczycieli. Przede wszystkim p. Karolinę, dzięki której z dwójki na koniec 2 gmin wyciągnęłam się na 5 w klasie 3. Nienawidziłam chemii a teraz to mój ulubiony przedmiot. Dziękuje;*Najlepsze szkola w miescie!Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2019-03-22
Bardzo ciekawe lekcje, super Pani Karolina Jabłońska. ❤ Zrozumiałam chemię i ją polubiłam! Pozdrawiam! Pozdrawiam Panią Karolinę! Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2019-03-22
Zajęcia bardzo fajne, pomagają zrozumieć dany przedmiot. Pani Karolina Jabłońska pomaga zdobyć dobre oceny. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️10/10Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2019-03-22
Ku mojemu zdziwieniu firma Galileusz okazała się nie być aż tak zła, jak podejrzewałem na początku przygody. Po wielu trudnych przeżyciach i nieobecnościach w szkole doszedłem do wniosku, że korepetytorzy tam to nauczyciele z powołania, których po pewnym czasie nawet polubisz. Będziesz zmuszony traktować ich jak rodzinę, bowiem niektórzy z nich będą pisać ci sto esemesów na sekundę z przypomnieniem o pracy domowej i o NIEZAPOWIEDZIANYCH 'kartkówkach'. A tak serio - spoko ludzie, którzy potrafią nauczać. Mocne 5!×sin0+stała Faradaya/10. PS Tak naprawdę nie ma kartkówek, nie martwcie się. Jest miła atmosfera, a praca z nimi przynosi efekty w postaci pozytywnych ocen.11/10Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2018-06-21
Moja córka uczęszczała na korepetycje z matematyki i chemii, udział w zajęciach dał jej pewność siebie na lekcjach w szkole, a najlepszą oceną jest fakt, ze poleciła Galileusza koleżance.Warto spróbowaćOcena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2018-06-06
Super korepetycje. Zawsze z uśmiechem i na luzie. Ze słabej 4 wyciągnęłam się na 5. :)Serdecznie polecamOcena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2018-04-27
Moja córka korzystała od października 2017 z zajęć prowadzonych przez firmę Galileusz Białołęka. Lekcje z matematyki i chemii pomogły córce zarówno w osiąganiu bardzo dobrych wyników w szkole jak również w przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego. Lekcje z fizyki równiez były przydatne, ale trochę w mniejszym stopniu z uwagi na sposób prowadzenia zajęć bardziej w formie wykłądu niż wspólnej pracy. Bardzo wysoko oceniam współpracę z p. Patrykiem Kisielem - dobra organizacja, komunikatywność, uprzejmość, szybkie reagowanie na zgłaszane prośby lub zmiany.Firma Galileusz Białołęka jest godna polecenia.Ocena: 4
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2018-01-17
"Wiem, że wreszcie mam poukładaną wiedzę z matmy" - powiedział mój syn po kursie w Galileuszu. Na kursie miła atmosfera, przystępna cena. Polecam Kursy warte polecenia.Ocena: 5
Galileusz - Korepetycje, kursy maturalne, kurs ósmoklasisty, matematyka, fizyka, chemia, biologia, informatyka, j.polski , j.angielski , warsztaty naukowe dla dzieci.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-12-19
miałem lekcje z fizyki, cierpliwie i dokładnie wytłumaczona optyka w liceum.piątka!Ocena: 5
Dodaj opinię
#korepetycje Warszawa Białołęka, #kurs maturalny Warszawa Białołęka, #sprawdzian w ósmej klasie Warszawa Białołęka, #matematyka Warszawa Białołęka, #fizyka Warszawa Białołęka, #chemia Warszawa Białołęka, #biologia Warszawa Białołęka, #język angielski Warszawa Białołęka, #język polski Warszawa Białołęka, #warsztaty naukowe dla dzieci Warszawa Białołęka, #kursy Warszawa Białołęka
Zapisz się on-line Zapłać za zajęcia