Oferta edukacyjna

GALILEUSZ Bielsko-Biała

604 592 864

halina.michnik@galileusz.com.pl

O nas

Firma Galileusz Bielsko-Biała jest częścią ogólnopolskiej, prężnie rozwijającej się sieci szkół korepetycji. 

 • przekazujemy wiedzę solidnie i fachowo;
 • dostosowujemy tempo zajęć do możliwości ucznia;
 • każde zagadnienie omawiamy od podstaw, dokładnie i precyzyjnie, aby umożliwić uczniowi jego dogłębne zrozumienie;
 • w ramach lekcji z nauk przyrodniczych prowadzimy zajęcia praktyczne (laboratoryjne, doświadczalne);
 • kładziemy nacisk na umiejętność konstruktywnego myślenia   

NAUCZYCIELE pracujący w firmie Galileusz: 

 • to osoby zrównoważone, lubiące młodzież i posiadające ogromną wiedzę; łatwo nawiązują kontakt z uczniem, a wiedzę przekazują w sposób prosty i zrozumiały;
 • znają doskonale materiał szkolny i wymogi egzaminacyjne. 

KURSY:  

 • mają charakter interaktywny - uczeń bierze aktywny udział w zajęciach;
 • prowadzone są w małych grupach, co pozwala dotrzeć do każdego słuchacza i bardzo precyzyjnie przygotować do egzaminu;
 • są prowadzone w pogodnej atmosferze. 

 _________________________________________________________________________________________________________________________________

W firmie panuje domowa atmosfera, a uczniowie mają dostęp do darmowych napojów, wi-fi, poczekalni, łazienki oraz materiałów edukacyjnych. Wszystkie zajęcia są dla ucznia całkowicie bezstresowe.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Przekonujemy do siebie jakością zajęć oraz perspektywą uzyskania bardzo dobrych wyników na egzaminach!!!

 

STATYSTYKI I OSIĄGNIĘCIA 

Statystyki wyników z egzaminu maturalnego i gimnazjalnego. Zobacz 

 • Wszystkie osoby uczęszczające na kursy maturalne w naszej firmie zdały egzamin maturalny, a 90% osób dostało się na uczelnie, które wybrali jako pierwsze.
 • Wszyscy gimnazjaliści uczęszczający na kurs gimnazjalny dostali się do wybranego liceum lub technikum.
 • Uczniowie uczestniczący w naszych korepetycjach poprawiali swoją ocenę na koniec semestru lub roku średnio o jeden stopień, zaś wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy. 

 

Firma Galileusz Bielsko-Biała oferuje osobom uczącym się wszelką pomoc obejmującą:

- rozszerzanie wiedzy wykraczające poza program szkolny

- nadrabianie zaległości w nauce (np. w razie czasowej nieobecności w szkole)

- zrozumienie trudnych zagadnień lub partii materiału

- przygotowanie do egzaminów maturalnych, gimnazjalnych, dla szóstoklasistów 

 

 

Halina Michnik – właściciel firmy Galileusz Bielsko-Biała

Z wykształcenia jestem nauczycielem języka angielskiego, przez 25 lat miałam przyjemność uczyć tego języka głównie we własnej szkole językowej. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi wiele radości. Za każdym razem, gdy widzę osiągnięcia moich uczniów, ich wysokie wyniki na egzaminach, które później przekładają się na ich sukcesy w życiu zawodowym, czuję ogromną osobistą satysfakcję i radość. Nic dziwnego więc, że chętnie skorzystałam z możliwości poszerzenia oferty edukacyjnej o pozostałe przedmioty. Wierzę, że nasza oferta przyczyni się do osiągania kolejnych, wspaniałych sukcesów przez młodych ludzi w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 Z przyjemnością przedstawiam nauczycieli współpracujących z firmą Galileusz Bielsko-Biała

 

Jolanta Wilmanowicz - matematyka

Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii, kierunku matematyka o specjalności nauczycielskiej, ukończonego z wynikiem bardzo dobrym. Ukończyła również podyplomowe studia doskonalące z zakresu dydaktyki matematyki. Posiada  25-letnie doświadczenie w pracy zawodowej,  od 12 lat jest nauczycielem dyplomowanym. Uczestniczka licznych konferencji, szkoleń, projektów edukacyjnych, egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki  zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, autorka innowacji programowych. Posiada duże doświadczenie w przygotowywaniu do egzaminów zewnętrznych z matematyki.
W uznaniu zasług w nauczaniu matematyki na wysokim poziomie, co przełożyło się na udział wielu uczniów w Olimpiadzie Matematycznej, w 2010 roku Zarząd Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego przyznał jej medal  60-lecia Olimpiady Matematycznej.
Pracuje z uczniami na wszystkich poziomach.
Prywatnie, mama dwóch synów – informatyka i muzyka, posiada liczne zainteresowania artystyczne, kocha góry.

 

Maciej Wesołowski – matematyka

Absolwent kierunku matematyka nauczycielska na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalista zajęć z młodzieżą dysfunkcyjną (typu: dysleksja, dysgrafia, dyskalkulia, autyzm, zespół Aspergera, fobia szkolna, niedostosowanie społeczne, ADHD, osoby słabosłyszące). Egzaminator maturalny i gimnazjalny, zainteresowany dydaktyką i historią matematyki. Prywatnie zapalony biegacz długodystansowy, miłośnik turystyki górskiej, rowerowej i wspinaczki.

 

 Janina Penkala-Bathelt - fizyka, matematyka

Jestem nauczycielem fizyki z trzydziestoletnim doświadczeniem pedagogicznym, w tym ponad dwudziestoletnią pracą w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej. Posiadam uprawnienia egzaminatora OKE do przeprowadzania egzaminu maturalnego z fizyki z astronomią oraz egzaminu z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w gimnazjum.Praca z młodzieżą daje mi dużą satysfakcję. Staram się, aby osiągnięcia moich uczniów były jak największe. W przygotowaniach do egzaminów dokonuję syntezy zagadnień z różnych działów fizyki i rozwiązuję zadania na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Z młodzieżą lubię eksperymentować, a  ciekawe doświadczenia i zjawiska fizyczne fotografujemy (największe osiągniecie: III miejsce w kat. Eksperyment w Ogólnopolskim Fizycznym Konkursie Fotograficznym "Fotografujemy Zjawiska Fizyczne").
Posiadam również uprawnienia do nauczania matematyki.

 

 Sylwia Brylska-Tracz - chemia

Jestem absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od wielu lat jestem czynnym egzaminatorem maturalnym. Przekazywanie innym wiedzy to dla mnie dobra zabawa i ciekawe wyzwanie. Od kilkudziesięciu lat uczę chemii w liceum, a od paru lat także w gimnazjum.  W nauczaniu stawiam na zrozumienie świata chemii. Materiał obowiązujący na maturze staram się przedstawić w  przystępny sposób. Choć chemia jest moją pasją, interesuję się także tańcem towarzyskim , grą w brydża, wyprawami  turystycznymi.  Czas wolny najchętniej spędzam z rodziną na wycieczkach w ciekawe miejsca.

 

 .

 

 

 

Michał Sobala - geografia 

Doktor nauk o ziemi w zakresie geografii, od 2010 r. nauczyciel geografii i przedmiotów zawodowych, autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych, przewodnik beskidzki. Moje zainteresowania badawcze skupiają się wokół wpływu działalności człowieka na krajobraz kulturowy. W wolnym czasie lubię wędrować po górach.

 

 Magdalena Rychwińska - geografia, przyroda, język angielski 

Ukończyła studia geograficzne na Uniwersytecie Śląskim, a także  podyplomowo przyrodę oraz filologię angielską. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako nauczyciel przyrody oraz języka angielskiego w szkole podstawowej, geografii w technikum i liceum. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, dzięki którym wzbogaciła swój warsztat pracy. Uzyskała tytuł nauczyciela mianowanego. Jako wolontariat prowadziła zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w International Club of English.

Jest licencjonowanym pilotem wycieczek, ukończyła I stopień szkoły muzycznej (fortepian). 

 

 

 

 

 

 Kinga Kościak - język polski 

Jestem magistrem filologii polskiej, ukończyłam studia doktoranckie z zakresu literaturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Lubię zajęcia z młodzieżą, przekazywanie wiedzy i inspirowanie dla własnych, niezależnych odkryć. Język jest pewnego rodzaju kluczem - pozwala lepiej zrozumieć drugiego człowieka, jego komunikaty i sposoby przejawienia się w świecie. Pracowałam jako krytyk literacki i teatralny, redaktor, autorka scenariuszy. Pasjonuję się tłumaczeniem marzeń sennych. Zapraszam na korepetycje zarówno pasjonatów języka polskiego, jak i osoby, które do literatury i wiedzy o języku (choć być może chcą) nie mogą się przekonać. Wierzę, że uda mi się przełamać Waszą niechęć.

 

 

 

 Anna Szopa - język angielski (biznesowy)

Jako nauczyciel cechuję się ogromnym zapałem  oraz kreatywnością podczas prowadzenia zajęć. Potrafię znaleźć wspólny język z młodzieżą i przedstawić zagadnienia w sposób bardzo jasny i obrazowy. W nauczaniu często stosuję techniki multimedialne, materiały przedstawiające rzeczywisty język oraz zróżnicowane i ciekawe zadania, rozwijające umiejętności językowe w praktyce.
Mam doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminów językowych na każdym poziomie zaawansowania, do egzaminów szkolnych, wstępnych na studia, konwersacjach, języku biznesowym (również do certyfikatów) czy prowadzeniu kursów dla chcących studiować w języku angielskim.

   
 

 Joanna Dudek - język rosyjski, historia, WOS

Jestem absolwentką Instytutu Historii oraz Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ. Od kilku lat prowadzę zajęcia dla młodzieży i dorosłych. W mojej pracy zwracam uwagę na skuteczność oraz na przyjemność zdobywania wiedzy. Myślę, że uczenie się powinno być odkrywaniem, bo przecież każdy z nas ma w sobie odkrywcę.

 

 Daniel Starzyński - język hebrajski (klasyczny biblijny oraz współczesny)

 Jestem absolwentem hebraistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Początkowo interesowałem się językiem hebrajskim biblijnym, gdyż głównie w tym języku spisano księgi Starego Testamentu. Przebywając jednak na praktyce w kibucu k/Cezarei, zainteresował mnie współczesny Izrael i dzisiejszy iwrit  (współczesny hebrajski). W późniejszych latach miałem okazję współpracować z Instytutem Yad Vashem w Ambasadzie Izraela przy nadawaniu tytułu „Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata”. Równolegle rozpocząłem pracę jako nauczyciel akademicki najpierw na Uniwersytecie Warszawskim, a potem na Uniwersytecie Jagiellońskim. Cenię sobie kontakt ze studentami, gdyż często to oni dodają sił, aby szukać nowych dróg w nauczaniu języka, a także mają pomysły, w jaki sposób wychodzić poza mury uczelni, by praktykować hebrajski. Od ponad dziesięciu lat jestem również przewodnikiem i edukatorem w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau, gdzie współpracuję z grupami młodzieży oraz z grupami dorosłych z Izraela. W czasie wolnym staram się aktywnie odpoczywać na szlakach turystyki pieszej, rowerowej, a zimą na nartach biegowych.

Opinie o Galileusz

Galileusz

Mój syn uczęszczał na korepetycje z matematyki przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty. Zdał egzamin na 70% bardzo się cieszę i polecam kursy prowadzone przez firmę Galileusz. Super przygotowanie do egzaminu.5
, 2021-07-05
Galileusz

Chodziłam niecałe 5 miesięcy na zajęcia angielskiego a próbna matura napisana na ponad 80%. Cudowna atmosfera i pełen profesjonalizm! Polecam każdemu!5
, 2021-03-22
Galileusz

Chodziłam w tym roku na kurs maturalny z matematyki do Galileusza. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić korepetycje w tym miejscu. Głównie dzięki nim zdałam maturę z matematyki, której tak się obawiałam. Galileusz to strzał w dziesiątkę dla wszystkich pragnących dobrze napisać egzamin maturalny5
, 2018-07-04
Galileusz

Bardzo profesjonalne podejście do klientów. Podczas zajęć panuje przemiła atmosfera, korepetytorzy w pełni się angażują i dostarczają materiały przygotowujące do matury. Miła obsługa i bezproblemowe ustalanie terminów korepetycji.Serdecznie polecam ☺️5
, 2018-06-11
Galileusz

Brałam w tym roku udział w kursie maturalnym z języka angielskiego, ponieważ nie miałam rozszerzenia w szkole, a musiałam bardzo dobrze napisać maturę rozszerzoną, żeby dostać się na studia. Wszystko się udało, a nauka w Galileuszu była wielką przyjemnością. Co więcej po próbnych maturach z matematyki (które napisałam na 18% i 22%) zdecydowałam się w drugim półroczu wykupić kurs, z nastawieniem, aby uzyskać chociaż te trzydzieści procent potrzebne do zaliczenia. Po zaledwie kilku miesiącach nauki (również w bardzo miłej atmosferze) otrzymałam wynik 74%, myślę że to mówi samo za siebie. Bardzo, bardzo polecam!Wyniki mówią same za siebie!5
, 2016-07-18
Galileusz

Chodziłam na zajęcia które miały mnie przygotować do egzaminu gimnazjalnego i jestem bardzo zadowolona. Niestety bardzo późno zapisałam się do Galileusza a jednak Panie zrobiły wszystko żebym przyswoiła sobie wiedzę i bardzo mi pomogły za co jestem wdzięczna. Lekcje przebiegały w bardzo miłej atmosferze i każdemu mogę polecić Galileusza. Dzięki zajęciom bardzo dobrze poszedł mi egzamin gimnazjalny z części przyrodniczej (bo chodzilam tutaj na chemie, biologie i geografie) ale również Panie nauczyły mnie jak się skoncentrować żeby przeczytać dobrze polecenia i dlatego z całego egzaminu jestem zadowolona. Jest to świetne i profesjonalne miejsce, w którym nauka staje się przyjemna :)POLECAM5
, 2016-04-24
Galileusz

pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosferaświetne zajęcia5
, 2016-03-01
Galileusz

Zawsze kochałem matematykę przez duże M. i mimo, że jestem chirurgiem nadal ją kocham... Wszystko zaczęło się dzięki P. J. Wilmanowicz w L.O. im. W. Jagiełły w Płocku- piękne lata, piękne wspomnienia- szkoda tylko, że już nie ma takich książek jak Dróbka i Szymański:)Pozdrawiam5
, 2015-12-20
Galileusz

Dzięki zajęciom w Galileusz Bielsko- Biała moja córka już nie boi się matematyki. Dziękujemy! polecam5
, 2015-12-11
Dodaj opinię

Tagi

#korepetycje Bielsko-Biała #kurs maturalny Bielsko-Biała #sprawdzian w ósmej klasie Bielsko-Biała #matematyka Bielsko-Biała #fizyka Bielsko-Biała #chemia Bielsko-Biała #biologia Bielsko-Biała #język angielski Bielsko-Biała #język polski Bielsko-Biała #warsztaty naukowe dla dzieci Bielsko-Biała #kursy Bielsko-Biała

Nagrody

Nagrody
Nagrody


Zapisz się on-line