Inne zajęcia
Inne zajęcia

Poniżej znajduje się oferta innych zajęć poza standardowymi kursami

 

1) Kursy przygotowujące do studiów na wybranych uczelniach

a) Akademia Wychowania Fizycznego

Kandydatów na kierunki Wychowanie Fizyczne, Sport oraz Fizjoterapia obowiązują egzaminy sprawnościowe (na studia licencjackie). W zależności od kierunku są to egzaminy z jednej bądź dwóch dyscyplin sportowych (pływanie, gry zespołowe, gimnastyka, lekkoatletyka). Nasz kurs ma na celu przygotowanie przyszłych kandydatów szczególnie pod kątem testu z lekkoatletyki. Zajęcia poprowadzi multimedalista Mistrzostw Polski w biegu na 800m i 1500m oraz absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na AWF w Warszawie.

b) Politechnika Warszawska

Kursy maturalne z matematyki i fizyki rozszerzone o treści wykładane na 1 roku studiów, tzn. dla matematyki są toanaliza matematyczna, algebra i geometria analityczna, analiza zespolona, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka (opisowa/matematyczna). Dla fizyki jest to omówienie podstaw kinematyki/dynamiki punktu materialnego i bryły sztywnej przy pomocy zaawansowanych narzędzi matematycznych. Są to przedmioty z którymi nowo przyjęci studenci mają najwięcej problemów i które są najczęściej przedmiotami "odsiewającymi" znaczną część studentów na roku. U nas możesz przygotować się do matury rozszerzonej a dodatkowo zyskać solidną bazę wiedzy przed podjęciem studiów.

c) Uniwersytet Warszawski

--> Wydział Nauk Ekonomicznych / Wydział Zarządzania
Kursy maturalne z matematyki rozszerzone o treści matematyki wyższej wykładanej na wskazanych wydziałach (z naciskiem na pierwszy wymieniony). Są to analiza matematyczna, algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa oraz statystyka matematyczna. Wszystkie te przedmioty ze względu na intensywność zajęć oraz szerokość programu sprawiają studentom ogromne problemy rokrocznie. U nas możesz nabyć podstawową wiedzę z tych przedmiotów jeszcze w trakcie liceum, dzięki czemu w trakcie studiów zyskasz przewagę nad innymi studentami.
--> Wydział Filologii Polskiej / Wydział Historyczny
Kursy maturalne z odpowiednio polskiego oraz historii przygotowujące do studiów na filologii polskiej oraz historii rozszerzone o treści z programu pierwszego roku studiów.

d) Szkoła Główna Handlowa

--> Studia licencjackie
Od roku 2018 rekrutacja obejmuje egzamin dotyczący zagadnień z zakresu przedsiębiorczości; za egzamin można zdobyć 100 punktów spośród 433 punktów możliwych do zdobycia. Uczestnicząc w naszych kursach zyskujesz pewność dobrego przygotowania do egzaminu i zyskujesz przewagę nad innymi kandydatami w rekrutacji na jedną z najbardziej obleganych uczelni w Polsce.
--> Studia magisterskie
Kandydatów niebędących absolwentami SGH obejmuje w procesie rekrutacji egzamin wstępny z szeroko rozumianej wiedzy ekonomicznej warty 100 punktów (80 punktów z ekonomii + 20 punktów z języka obcego). Materiał obejmuje zagadnienia z mikroekonomii, makroekonomii, historii gospodarczej, integracji europejskiej, zarządzania oraz polityki gospodarczej. Kurs prowadzony jest przez absolwentów studiów ekonomicznych na SGH oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW i daje gwarancję sukcesu na egzaminie wstępnym.

e) Warszawski Uniwersytet Medyczny

Kursy z biologii i chemii rozszerzone o treści programowe obowiązujące na pierwszym roku studiów medycznych. WUM jest jedną z najbardziej obleganych uczelni w Polsce - zyskaj przewagę nad innymi kandydatami i przygotuj się do wyzwań czekających na Ciebie w trakcie studiów już dzisiaj!

 

2) Warsztaty dziennikarskie z elementami kreatywnego pisania

Na zajęcia zapraszamy uczniów starszych klas szkoły podstawowej (od V) oraz gimnazjalistów zainteresowanych tematyką medialną. Nadrzędnym celem warsztatów jest kształtowanie i doskonalenie umiejętności pisania różnych tekstów w atrakcyjnej dla uczestników formie.

Warsztaty są przeznaczone zarówno dla uczniów mających już za sobą debiut dziennikarski, zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności, jak i tych, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił jako młodzi dziennikarze, a także wszystkich, dla których największą zmorą jest pisanie (np. wypracowań szkolnych).

Program zajęć obejmuje wiedzę teoretyczną (np. historia prasy, terminologia, formy wypowiedzi dziennikarskiej) oraz praktyczną (pisanie tekstów, opatrywanie ich ilustracjami, ćwiczenia redakcyjne, stylistyczne i korektorskie). Ważną częścią warsztatów jest utrwalenie i uzupełnienie zdobytych w szkole wiadomości i umiejętności w zakresie gramatyki i ortografii języka polskiego. Część teoretyczna jest ograniczona do minimum, a szczególny nacisk zostanie położony na kreatywność uczestników i kształtowanie ich umiejętności twórczego i poprawnego pisania. Uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce wykorzystać nabytą wiedzę,  poprzez wspólne redagowanie cyklicznej gazetki (ściennej lub/i w postaci biuletynu) Galileusza Warszawa Centrum. W programie kursu znajdują się m.in. takie zagadnienia, jak: organizacja wypowiedzi pisemnej (w tym artykułu prasowego), kreatywne nadawanie tytułów, zainteresowanie tekstem czytelnika, proces powstawania gazety, zasady pisowni.

 

3) Kursy predyspozycji językowych

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do testu predyspozycji językowych (przeprowadzonego przy rekrutacji do klas dwujęzycznych).

Kurs zwiększa świadomość i intuicję lingwistyczną, poszerza horyzonty językowe oraz kształtuje umiejętności analitycznego spojrzenia na język jako narzędzie komunikacji międzyludzkiej. Zajęcia rozwijają również zdolność logicznego myślenia. W programie kursu znajdują się zagadnienia wymagane na teście predyspozycji językowych, takie jak: kultura języka, fleksja, składnia i frazeologia języka polskiego, neologizmy i zapożyczenia, odnajdywanie reguł gramatycznych w językach obcych (nieznanych uczniom) i fikcyjnych (np. esperanto) i samodzielne tworzenie struktur gramatycznych w tych językach. Jeśli nie masz w planach nauki w klasie dwujęzycznej, a  mimo to chcesz przekonać się, czy posiadasz predyspozycje do nauki języków obcych, utrwalić wiadomości z gramatyki i nauki o języku,  poznać bliżej język Klingonów z serii „Star Trek” albo elfów z sagi „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena lub po prostu świetnie się bawić – zapraszamy na kurs!

 

4) Kurs dwuletni przygotowujący do testu po szkole podstawowej (+wyrównywanie różnic)

W roku szkolnym 2018/2019 w rekrutacji do liceów weźmie udział „podwójny rocznik” kandydatów (ostatni absolwenci gimnazjum oraz pierwsi, którzy ukończą ośmioletnią szkołę podstawową). Warto zatem  już teraz pomyśleć o powtórzeniu i usystematyzowaniu materiału z języka polskiego i/lub matematyki.

Celem kursu jest uzupełnienie i utrwalenie wszystkich najważniejszych treści nauczania zawartych w nowej „Podstawie programowej” dla ośmioletniej szkoły podstawowej z języka polskiego oraz wyrównanie różnic między starą a nową podstawą (pierwsze roczniki absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej będą się uczyć według obu tych dokumentów).

Program kursu jest dostosowany do poziomu i oczekiwań uczestników. Na pierwszym spotkaniu nauczyciel przeprowadza diagnozę wiadomości i umiejętności uczniów. Na jej podstawie jest przygotowywany wstępny plan pracy, którzy kursanci otrzymują na kolejnych zajęciach. Prowadzący na bieżąco sprawdza postępy uczniów i w razie potrzeby modyfikuje program zajęć. Nauczyciel pozostaje też w stałym kontakcie z rodzicami/opiekunami uczniów.

Na zajęciach kursanci otrzymują autorskie materiały przygotowane przez nauczyciela zawierające część teoretyczną oraz praktyczną.

Szczególny nacisk położony jest na przećwiczenie wymaganych na (nowym) egzaminie ósmoklasisty wiadomości i umiejętności. Podczas zajęć uczniowie wykonują różnorodne ćwiczenia wzorowane na wytycznych CKE. Istotną częścią zajęć jest przedstawienie strategii rozwiązywania otwartych i zamkniętych zadań egzaminacyjnych.

Nieodłącznym elementem kursu są gry, łamigłówki, ciekawostki w myśl zasady, że najskuteczniejsza nauka odbywa się przez zabawę.

Zwiększona liczby lektur, odchodzenie od testowego sprawdzania wiedzy, nacisk na wypowiedzi pisemne, wydłużony czas egzaminu (w stosunku do sprawdzianu po klasie VI) oraz znacznie większa liczba kandydatów do liceum w roku szkolnym 2018/2019 – te wszystkie czynniki sprawiają, że do  egzaminu po szkole podstawowej warto zacząć przygotowywać się już w klasie VII!

 

5) Programowanie w Javie, C++, C#

 

<opis wkrótce>

 

 

 

Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2018-09-06
Jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wspólnie z korepetytorami włożyliśmy. Zajęcia przygotowujące do matury z matematyki dzięki tak efektywnej pomocy stały się kluczem do dobrego wyniku, za co jeszcze raz dziękuję! Wysokie kwalifikacje, super podejście do ucznia ale i przy tym wiele ćwiczeń. Pana Andrzeja i Pana Roberta mogę polecać z "zamkniętymi oczami" za ich cierpliwość, profesjonalność i zaangażowanie. Jeśli chodzi o zajęcia z angielskiego to tylko Pani Małgosia - pełna zapału do pracy i co ważniejsze udzielająca wielu wskazówek pomocnych nie tylko na maturze! Jednym słowem - bardzo dobre zajęcia, nauczyciele, atmosfera. Wystarczy dołożyć do tego chęć do pracy i uzyska się wynik, myślę nawet, zaskakujący (na plus rzecz jasna) :) Super zajęcia, gorąco polecam!Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-06-26
W Galileuszu chodziłem na zajęcia z maturalne z matematyki podstawowej. Zajęcia były prowadzone w miłej atmosferze, w małych grupach (3 osoby!). Materiał wyłożony był zrozumiale nawet dla humanisty. POLECAMPolecam kursy maturalne z matematykiOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2016-06-20
W tym roku podchodziłam do matury po przerwie (2 lata). matematyka, poziom podstawowy. kurs bardzo mi pomógł uporządkować i przypomnieć cały program. Już teraz wiem że wynik bedzie b.dobry. Jestem naprawde zadowolona i polecam z czystym sumieniem, bo ja bardzo skorzystalam. MATURA PO PRZERWIE W NAUCEOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-12-11
świetnie prowadzone zajęcia. W końcu znaleźliśmy w Warszawie miejsce gdzie oprócz efektywnej nauki jest bardzo mila atmosferaprofesjonalne zajęcia Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-12-09
Przytowywalem sie z matematyki w Galileusz Warszawa , polecam bo jestem dość wymagającym klientem i porównaniu z wieloma podobnymi placówkami w Warszawie wypada nadzwyczaj dobrze Pełen profesjonalizm i miła domowa atmosfera Ocena: 4
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-09-08
Bardzo polecam zajęcia z angielskiego dla szostoklasistów. Lektorka (P. Patrycja) potrafi nawiązać świetny kontakt z uczniami i tak dobrać materiały, żeby dzieci się na zajęciach nie tylko uczyły, ale też dobrze bawiły. Było motywująco, profesjonalnie i skutecznie, egzamin zdany na 97%.Angielski dla 6 klasyOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-08-17
Bardzo polecam przygotowanie do kursu predyspozycji językowych do gimnazjum. Choć na zajęcia trafiliśmy późno, to lekcje z P. Moniką bardzo dużo dały córce. Nauczycielka bardzo ją też zmotywowała i sama w domu bardzo chętnie się uczyła. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Kurs predyspozycji językowych - naprawdę warto. Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturalne, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-04-15
Moje dziecko uczęszcza na kurs gimmazjalny (matematyka), zajecia indywidualne. Nastąpiła duza poprawa ocen w szkole i juz z tego jestem bardzo zadowolona. Co do egzaminu, jeszcze przed nami, ale córka czuje sie przygotowana i odwieczny problem z matematyka nie jest juz taki straszny. Ogólnie oceniam te szkołę bardzo dobrze, dobry kontakt, elastyczność jesli trzeba np przesunąć zajecia. Polecam - pomoc w nauce i elastyczne podejście. Ocena: 5
Dodaj opinię
TAGI:

Zapisz się on-line