Galileusz Junior - Inne zajęcia
Junior - inne zajęcia


- Zajęcia przyrodnicze

- Szachy

- EQ

- Robotyka

- ABC biznesu

 

Zajęcia przyrodnicze to dla dzieci niezwykłą przygoda, podczas której poznają otaczający nas świat. Będzie to wyprawa z doświadczeniami, zadaniami plastycznymi i zagadkami. Takie połączenie sprawi, że zajęcia będą ciekawe i intrygujące. Odkryjemy tajemnice zwierząt i sprawdzimy jak funkcjonuje przyroda. Posadzimy różne rośliny by zobaczyć jak rosną. Sprawdzimy naszą wiedzę o ekologii i wytłumaczymy między innymi co się dzieje ze zużytymi bateriami.

  W programie zajęć między innymi:

 • Czy trzeba dokarmiać ptaki zimą? Robimy listę ptasich przysmaków.
 • Czy my mamy krewetki w Bałtyku?!
 • Robimy grę memory o liściach drzew.
 • Wirtualna podróż za zużytą baterią.
 • Czy rzeżucha nam wyrośnie na Wielkanoc? Robimy mini ogródki.
 • Upcycling - czyli zróbmy nową zabawkę ze starych rzeczy.
 • Pszczele sprawy. Jak powstaje miód.

 

Pomorska Akademia Szachowa oraz Galileusz Junior zapraszają dzieci do nauki gry w szachy.

W roku szkolnym 2016/2017 przygotowaliśmy ofertę dla grupy początkującej, grupy średnio-zaawansowanej i zaawansowanej, przeznaczonej dla dzieci, które kontynuują naukę z nami drugi i trzeci rok.

Szachy przeżywają ostatnio swoisty renesans. W niektórych szkołach prywatnych stały się przedmiotem obowiązkowym i dzieci uczą się gry regularnie 2 razy w tygodniu. Oto dlaczego warto uczyć dzieci grać w szachy:

 1. Kształcą pamięć, logiczne a także krytyczne myślenie.
 2. Uczą budowania strategii: przewidywania ruchów przeciwnika, dopasowywania swoich zachować na szachownicy do zaistniałej sytuacji, planowania własnych posunięć.
 3. Uczą, że nie wszystkie decyzje są słuszne i jednocześnie wzbudzają szacunek do przeciwnika, ale także samego siebie.
 4. Kształtują cierpliwość, wytrwałość, wspomagają naukę panowania nad sobą.
 5. Uczą odwagi, ale także determinacji.
 6. Pokazują, co to jest odpowiedzialność za własne decyzje.
 7. Rozwijają umiejętność analizy napotkanych problemów, szukania właściwych rozwiązań.

Uczcie się grać w szachy razem z Pomorską Akademią Szachową i Galileuszem Junior! Nasze zajęcia to nie tylko nauka gry, ale przeplatamy także anegdoty z historii szachów oraz zabawy szachowe dostosowane do grupy wiekowej. Nie uczymy gry komputerowo, lecz na tradycyjnych szachownicach.

 

Co to jest Inteligencja emocjonalna i dlaczego jest ważna w naszym życiu?

Inteligencja emocjonalna EQ to sposób zarządzania emocjami zarówno swoimi, jak i ludzi z naszego otoczenia. Dzieci o wysokim wskaźniku EQ są po prostu lubiane przez innych, a w dorosłym życiu tacy ludzie są dobrymi współpracownikami, rozsądnymi rodzicami i dojrzałymi parterami życiowymi. Ludzie o wysokim EQ to także skuteczni managerowie i liderzy grup.

Warto pracować nad Inteligencją Emocjonalną od najmłodszych lat, ponieważ zdobyte umiejętności stanowią wyznacznik efektywności radzenia sobie z wymaganiami jakie stawia przed naszymi dziećmi życie.

Na naszych warsztatach dzieci nauczą się:

Blok 1: Umiejętności nazywania uczuć, ich wyrażania i rozumienia

Będziemy pracować nad istotą emocji.

Nauczymy się, że emocje są bardzo ważne, mają wiele funkcji, informują nas o naszym stanie.

Nauczymy się rozpoznawać i nazywać uczucia. Będziemy się zastanawiać jak można wyrażać trudne emocje, by nie krzywdzić siebie i innych.

Będziemy ćwiczyć zarządzanie emocjami – pobawimy się stopniowaniem i zarządzaniem uczuciami.

Bohaterami pierwszego bloku będą: tęsknota, wstyd, zazdrość, gniew, złość, wstręt, nuda, poczucie krzywdy, radość, strach, smutek, spokój.

Na koniec pobawimy się stopniowaniem emocji, nauczymy się wyciszać.

Blok 2: Wartości istotne w naszym życiu

Będziemy się uczyć tego, jaka jest różnica między dobrem a złem. Co to znaczy, że człowiek się dobrze lub źle zachowuje. Kiedy dziecko jest grzeczne a kiedy niegrzeczne? Nauczymy się jak sobie radzić z tym, że ktoś nas okłamał, a także dlaczego prawda jest w życiu istotna.

Poznamy różnicę pomiędzy skarżeniem a proszeniem o pomoc. Dowiemy się co to jest kradzież i przemoc i jak sobie poradzić, gdy zetkniemy się z takimi sytuacjami.

Będziemy się uczyć tego, co czują inni i jak to wpływa na nasze uczucia.

Używając bajek jako metafor będziemy uczyli się postrzegania sytuacji z perspektywy różnych bohaterów. Poruszymy kwestie etyczne dotyczące współczucia i pomagania.

Omówimy jak postawa empatyczna pomaga w rozumieniu potrzeb innych. Zastanowimy się nad osobistymi granicami psychologicznymi.

Blok 3: Umiejętności społeczne

Będziemy się uczyć jak współpracować z innymi, poznamy w praktyce co to jest praca zespołowa, jakie są jej zalety, ale także jakie są jej wady. Powiemy więc także o niezależności i odwadze w podejmowaniu samodzielnych decyzji. Omówimy kwestie indywidualności i zagrożenia płynące z porównywania się z innymi.

Dowiemy się jak istotna podczas współpracy jest komunikacja i jak się komunikować z otoczeniem, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

A że każde zakończone zadanie prowadzi do odniesienia sukcesu lub porażki, nauczymy się jak wygrywać, ale co trudniejsze jak przegrywać i jak sobie radzić z poczuciem porażki.

Porozmawiamy o naszych zainteresowaniach i będziemy wzmacniać chęć eksplorowania świata. Zastanowimy się, czy można popełniać błędy.

Dowiemy się co to jest szczęście i jak ważne jest w życiu posiadanie zainteresowań.

Podczas warsztatów wykorzystujemy:

1)      Bajki

2)      Opowiadania o dzieciach, w sytuacjach związanych z tematem zajęć

3)      Zabawy i ćwiczenia ruchowe (odgrywanie scenek, interakcja z innymi dziećmi)

4)      Rysunki

5)      Stawianie pytań otwartych i formy dyskusji.

Warsztaty prowadzi psycholog, certyfikowany terapeuta

 

ROBOTYKA LEGO WeDo

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Robotyka staje się bardzo popularna, gdyż dzieci podczas zabawy kształtują wiele umiejętności:

 1. Rozwijają wyobraźnię.
 2. Uczą się planowania działań i konsekwencji, gdy nie wykonają zadania zgodnie z planem.
 3. Rozwijają logiczne myślenie.
 4. Uczą się współpracy podczas pracy zespołowej
 5. Uczą się matematyki i fizyki w atrakcyjny sposób.

Warsztaty dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń, jednocześnie stymulując manualnie
i poznawczo małych uczestników. Zajęcia z Lego WeDo w wydaniu Mój-Robot.pl wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki, kształtują twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Zajęcia dostosowane są do młodego wieku uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt
z programowaniem i budowaniem robotów. Dzieci konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Mój-Robot.pl. W ramach zajęć skonstruujemy między innymi model samolotu, który kręci śmigłem. Dzieci poznają także pojęcie przekładni mechanicznej na przykładzie małpki grającej na bębenkach.

Dzięki Lego WeDo dzieci mogą poznać nowy, praktyczny wymiar robotyki oraz zafascynować się naukami ścisłymi. Klocki rozwijają także zdolności manualne oraz kształtują umiejętność kreatywnego myślenia.

Warsztaty z Lego WeDo dla najmłodszych to propozycja, która zachwyci każde aktywne, pełne pomysłów i pasji twórczej dziecko. Działanie w parach uczy pracy w grupach oraz budowania partnerskich relacji między rówieśnikami.

Warsztaty prowadzi nasz partner Mój-robot.pl.

 

ROBOTYKA LEGO MINDSTORMS

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-12 lat.

Robotyka staje się bardzo popularna, gdyż dzieci podczas zabawy kształtują wiele umiejętności:

 1. Rozwijają wyobraźnię.
 2. Uczą się planowania działań i konsekwencji, gdy nie wykonają zadania zgodnie z planem.
 3. Rozwijają logiczne myślenie.
 4. Uczą się współpracy podczas pracy zespołowej
 5. Uczą się matematyki i fizyki w atrakcyjny sposób.

Warsztaty z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

Zajęcia dla dzieci z Lego Mindstorms to niesamowita szansa dla dzieci i młodzieży na poznanie niezwykłej, pełnej pasjonującej wiedzy krainy robotyki i automatyki. Klocki Mindstroms pozwalają na projektowanie robotów, które „ożywają” dzięki oprogramowaniu dostosowanemu do młodego wieku kursantów. Zajęcia dla dzieci z Lego Mindstroms uczą pracy w grupach, pobudzają myślenie przestrzenne i rozwijają zdolności manualne. To również kursy dla dzieci, które uczą poruszania się w świecie programowania i techniki. Warsztaty dla dzieci są początkiem drogi do poznania świata zaawansowanej robotyki.

W trakcie kursów z robotyki z Lego Mindstorms młodzi inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy
i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Starsi inżynierowie poznają zasady algorytmiki i programowania. Zajęcia choć sprzyjają pracy w grupach pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Atrakcje dla dzieci przygotowywane są z niezwykłą starannością przez instruktorów Mój-robot.pl prowadzących zajęcia. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

Innowacyjny program zajęć jest oparty na oryginalnym programie Lego stworzonym we współpracy z amerykańską Akademią Robotyki Carnegie Mellon.

Spotkania mają charakter warsztatów, na których kursanci budują kolejne roboty z Lego Mindstorms. Instruktorzy Mój-Robot.pl na każdych zajęciach prezentują zadanie do wykonania. Następnie wraz z kursantami rozważają wszelkie koncepcje realizacji i rozwiązania zadania. Po części teoretycznej następuje etap wprowadzania pomysłów w życie. Młodzi inżynierowie, pod czujnym okiem instruktorów, przystępują do budowy oraz programowania swoich własnych konstrukcji. Uczestnicy kursów pracują w dwuosobowych zespołach, a na każdą parę przypada jeden z zestawów Lego Mindstorms NXT, laptop z wymaganym oprogramowaniem, a także dodatkowe akcesoria. Ostatni etap spotkania to konkurs oraz testy sprawności skonstruowanych robotów. Uczestnicy wraz z instruktorami omawiają zbudowane roboty, wspólnie poszukując najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

Opieka edukaczjna

Galileusz Junior zaprasza dzieci od 1 klasy do skorzystania z opieki edukacyjnej. Oferujemy pomoc w odrabianiu lekcji, nauce czytania, pisania, liczenia.

Zajęcia mają charakter indywidualny lub grupowy w zależności od potrzeb i mogą być realizowane w wybranym przez klienta terminie na miarę naszych możliwości organizacyjnych.

 

ABC Biznesu to warsztaty, których celem jest rozwijanie w dzieciach kompetencji przedsiębiorczości. Dzięki naszym zajęciom dzieci bądą rozumiały zasady świata związanego z gospodarką. Nauczą się także zasad podejmowania decyzji i ich konsekwencji związanych z pieniędzmi.

W programie zajęć między innymi:

1. Skąd się biorą produkty w sklepach?

2. Dlaczego dorośli chodzą do pracy?

3. Czy pieniądze mieszkają z banku?

4. Planujemy budżet domowy

5. Co to są oszczędności?

6. Do czego służą kredyty?

7. Projektujemy nasze małe przedsiębiorstwo.

Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-06-15
Mój syn uwielbia Galileusza, chodzimy na kilka zajęć: szachy, angielski i eksperymenty. Fajna kadra, rodzinna atmosfera. mama AdasiaOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-05-05
Było na temat i miło. Wreszcie zrozumiałam te zadania. Szkoda, że w szkole tak nie było. fajny kursOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-04-22
Kurs z matmy był super. Było wesoło i pracowicie. Poznałem super ludzi, z którymi utrzymam kontakt. A matura dużo ponad średnią krajową. polecam Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-04-09
Szukałam długo dla syna zajęć dodatkowych, poszliśmy na kilka różnych na próbę. Po Eksperymentach w Galileuszu wybór okazał się prosty. Chodzimy regularnie. Syn zazwyczaj wychodzi brudny i uśmiechnięty od ucha do ucha. Czasami czekam za drzwiami na niego - co tam muszą być za emocje!Eksperymenty Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-04-02
Moja córka nie lubi angielskiego w szkole. Nudzi się. Na lekcje do Galileusza na angielski poszłyśmy na próbę. Chodzimy też na inne zajęcia w Galileuszu i udało się ustawić je w sensowne bloki. I BINGO. Weronika poprosiła, abym zapisała ją na cały semestr angielskiego. Wychodzi z zajęć z uśmiechem na ustach i za każdym razem chwali się nowymi słówkami. angielski może być superOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-02-28
Moje braki - trafione i zatopione. A matura do przodu i to śpiewająco. Dzięki Galileusz! matura do przodu Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2017-01-10
Chcę zdawać na medycynę. W Galileuszu znalazłam wreszcie zajęcia, których szukałam. Znalazłam nauczyciela, który rozumie moją pasję i ciągle ma mi coś fajnego do zaoferowania. Nigdy nie jest nudno. Robimy genialne eksperymenty! Wychodzę za każdym razem z plikiem materiałów. Rewelacja! będę zdawać na medycynęOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2016-12-11
Zdałem maturę z matematyki! Nauczyciel super, atmosfera świetna. Polecamzdałem matme! Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2016-08-02
Fabian programowaniem jest zachwycony, już w domu stworzył grę za pomocą platformy Scratch. zachwyconyOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2016-03-01
córka nie może doczekać się kolejnych zajęć!świetne zajęciaOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-12-11
Córka nie może doczekać się kolejnych zajęć w Galileuszu w Sopocie a to chyba najważniejsze! Gorąco polecam na nudne zimowe popołudnia! supe zabawa Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-06-22
Gorąco polecam warsztaty psychologiczne w Galileuszu. Moja córka zachwycona. Z niecierpliwością czekamy na zajęcia we wrześniu.Gorąco polecamOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-05-07
Wspaniałe, indywidualne podejście do ucznia, przyjazna i miła atmosfera, no i przede wszystkim pozytywne wyniki w nauce to powody dla których gorąco polecam zajęcia w Galileusz Sopot!!Polecam!!Ocena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-03-31
Mój syn uwielbia logopedię. Nie mogę w to uwierzyć. Gdy chodziliśmy do innego miejsca za każdym razem musiałam go długo namawiać, żebyśmy poszli. Nie ma to jak podejście na nutelę i gumisie. Logopedia na medalOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-03-20
Pierwsze kolokwium z matmy oblałam, ale po 2 miesiącach korepetycji zostałam zwolniona z egzaminu podczas sesji zimowej! matematyka dla studentówOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-02-15
Moja córka chodzi na korepetycje z matematyki. Wreszcie zaczęła przynosić 4 i 5 ze sprawdzianów. Polecam nauczycielkę p.Martynę.pani Martyna jest superOcena: 5
Galileusz - niezwykłe korepetycje, kursy maturlane, gimnazjalne.

Autor opinii: , data przesłania: 2015-01-30
Mój syn chodzi do Galileusza w Sopocie na zajęcia dodatkowe. Szczególnie jest zadowolony z doświadczeń i zajęć plastycznych :).zajęcia dodatkoweOcena: 5
Dodaj opinię
TAGI:

Zapisz się on-line